Bodrum’da kış başkadır

Daha önce Bodrum’un hep yazından bahsetmiştim. Bu sefer Bodrum’un çok da bilinmeyen  tarafını, kışını yazmak istedim. Bir bodrumlu olarak bence, güneş ve gün batımının kartpostala çevirdiği manzara Bodrum’da kışı eşsiz kılar. Güneş yüzünü gösterince Bodrum’un yosunla kumu birbirine karışımış sahillerine atılan masalar dolup taşar.

Bodrum her şeyiyle tam bir keyif kenti, şarap da kesinlikle bir keyif içkisi. E hal böyle olunca bana da hem Bodrum’un kışının, hem de şarabın keyfini sürmek kalıyor. Bu seferki tadım yaptığım şaraplardan ikisi Fransız bir tanesi ise Türk.

Until now I only talked about summer in Bodrum. What about to focus little bit on winter in Bodrum ? In winter sun never hides itself more than few days and when it is shining, people take their seat on the beach to get naturally hot and enjoy this beautiful ambiance. 

We drink wine to have more pleasure with our food or to have more fun in our talks, and of course to enjoy our time in the place we are. So, when you are in Bodrum, you definitely feel to drink wine at anytime cause in every corner another beauty of nature is showing up.  

Jean Degaves, Bordeaux, 2010 – orta gövdeli, hafif asidite, taninli baharatlı ve soslu etler ile ideal bir şarap.

Medium-bodied, little bit acidty, well balanced

La Tuque de Gueyze, Buzet (güneybatı Fransa), 2006

Şarabı ilk açtığımda asiditesi yüzünden tadı yoğun ve buruktu ancak karafta biraz havalandırdıktan sonra gerçek tadını buldu. Sadece gravyer peyniri ile içitiğim bu kırmızı, karakterli bir yapıya sahip. İçtikten sonra tadı uzun süre ağızda kalıyor.

When I openned the bottle, it had sharp taste. After waiting in karaf for a while, it got nice taste and all the aromas were more clear.If you like wine which has strong character, it can be nice choose.

Pamukkale, Anfora-Trio 2011

Marketten promosyonda 16 tl gibi uygun bir fiyata aldığım bu şarap, İngiltere’de Marks&Spencer’da satılan ve oldukça rağbet gören bir Türk şarabı. Burunda aromatik kokular bırakan ve içimi keyifli bir şarap olan trio, balık ile çok uyumlu. Şu da bir gerçek ki; Denizli – Güney platosu başarılı şaraplar çıkarıyor.

Pamukkale is one my favourite turkish brand. Trio is a serie which is also sold in Marks&Spencer – England and I heard that it is succesful.I matched tihs wine with octopus and taste was great. I highly recommend this wine with sea food. Nice aromas on the nose, well balanced, easy to drink.

Şubat 15, 2013

RELATED POSTS

LEAVE A COMMENT