Tatil sonrası

Koca bir yaz geçti. Sonu ise uzun bir bayram tatiliydi. Hepimiz bugün itibariyle işlerimize, okullarımıza, şehirdeki yaşamlarımıza geri döndük. Pazartesi bilgisayar başında oturup herşeye boş gözlerle baktık. Bol bol tatilde ne yaptın muhabbeti yaptık. Bir sonraki tatilin ne zaman geleceğini kimse düşünmek istemiyor zira hiçbir resmi tatil hafta içine denk gelmiyor. Yarın itibariyle hava yağmura da bağlıyor. Melankoli kapıda…

Processed with Snapseed.

Nasıl yapsak? 

Öncelikle alkolden uzak detokslu birkaç gün lazım. limon ve maydonozlu sular iç ödem atmaya birebir. Tatilde fazla içilenlerden kurtulmak gerek.

Karbonhidrat ve şekerden uzak durup azcık hareketi de arttırırsan şahanesin!

Detoks demişken gündemden de biraz uzak kalmak da iyi gelecektir.

Yeni bir diziye başlamak, neşeli şarkılardan oluşan bir playlist de bu dönemi atlatmaya iyi gelecektir.

DİP NOT:

Tadım Atölyesi değişiyor!

tadim_atolyesi_logo

Tadım Atölyesi yeni yüzüyle haftaya yayında. Artık etkinlik takvimimiz aylık yayında olarak yayınlanacak. Süpriz isimler konuk olup yazılar yazacak. Kahveli sohbetler edeceğimiz bir röportaj serisi de geliyor. Gastronomi Rotasi ile bu yaz yunan adaları ile başladık. Diğer rotalar için çalışıyoruz. Ekim ayı itibariyle her ay bir rotayı keşfe çıkacağız. Onu ayrıca anlatacağım.

atakan aya

Yunanistan’da bir bağ gezisine katılmam ile başlayan şarap aşkım, Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde şaraba dair yaptığım diğer yolculuklarla devam etti. 2010 yılında kurduğum Tadım Atölyesi’nde; şarap ekseninde düzenlediğim tadımları; sonraki yıllarda bira, kahve, çikolata tadımları ile genişlettim. Halen, tadım uzmanı olarak tadimatolyesi.com’da ve çeşitli dergilerde yeme­ içme üzerine yazmaktayım.

Ağustos 16, 2016

RELATED POSTS